13.7. Niagara falls, NY

Dohoda bola, že vstávame o 7. A o 7:45-8:00 budeme na ceste. 

Ja som o 7. Vstala spolu s Dankom, avšak naši rodičia spali, dokým som ich nezobudila o 7:30 … toľko pre súkromie. 

Vyrazili sme nakoniec až o 8:30, čo ale nie je až tak hrozné na náš doterajší priemer.

Prišli sme tam ešte pred navjväčšími plnkami a šli na Maid of the Mist, plavbu loďkou popod vodopády. Všetci sme dostali pršiplášte a keďže sme si neboli istí, či nebudeme potrebovať pasy kvôli hranici s Kanadou, boli sme radi, že nám vďaka nim nezmokli. 

Vyzeralo to tak, ako si podľa mňa kedysi ľudia predstavovali koniec sveta.

A sharp edge…
… and after that …
… water.

Po skončení zhruba pol hodinkovej jazdy sme vyšli hore po schodoch na vyhliadku rovno vedľa vodopádu, kde som šupla doklady mamke a šla zmoknúť. 

Noc bola pomerne chladná a dnešný deň bol druhý (po Georgetowne) veľmi príjemný, zhruba 25 stupňov. Vyfúkalo nás a vyslnilo, takže sme takmer vyschli. Pre istotu sme mali zbalené ale aj oblečenie na prezlečenie a síce ho nebolo úplne treba, keď sme mali ísť ešte polovlhkí do yet another vymrazenej reštaurácie na obed, tak dobre padlo. 

Nina s Daddym sa zhodli, že keď sme v Buffalo, musíme ochutnať Buffalo wings, tak sme šli do najvychýrenejšej Anchor reštaurácie na ne. Boli skutočne výborné, dali sme si tácku 50tich, v 3 rôznych príchutiach: štipľavej, medovocesnakovej a chipotle bbq. Tie posledné dve boli vynikajúce a oni dvaja si ale pochutili na štipľavej. 

Mamina nebola tak nadšená z krídelok, tak si dala krevetky. 

Po tom, čo sme mali plné bruchá a neplatené parkovanie v ich reštaurácii sme šli pozrieť ešte Goat island, kde bola socha Nikola Tesla, ktorého veľkou fanúšičkou je naša mamina. Následne sme sa prešli aj Three Sisters, malé ostrovčeky vedľa neho. Na týchto takmer nikto nebol, takže celá táto povodopádová prechádzka mne lahodila viac. Doslovne lahodila nakoľko sme cestou jedli čerešne a moruše 🙂

If you see a puppy available, I want one! ♥️

Vracali sme sa na ubytko ale po ceste sme sa zastavili v obchode. Ja som však aj po dnešnom dni aj po chladnej slabo-prespatej noci zaspala v aute a nechala našich nakúpiť bezo mňa. Keď sme prišli tak som si len ľahla a spala pár hodín. Večer som sa zobudila k už uvarenej večeri, čo super padlo. S novou energiou sa mi ľahko šlo odcvičiť si a umyť sa. Pred spánkom som ešte kúsok venovala zabíjaniu času na sociálnych médiách a politickými diskusiami.

Obľúbený vtip maminho profesora Perečka z Gamče sa stal aj vtipom dnešného dňa:

„Viete, prečo majú indiáni žijúci pri Niagare tak odstávajúce uši a tak ploché čelá? Lebo ráno, keď sa zobudia našpúlia uši, spýtajú sa ‚Čo to hučí?‘ následne sa plesnkú po čele; ‚Aah, Niagara!'“ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *