15.7. Returning the car, Queens, Central park and packing

Ráno sme sa relatívne skoro vypratali, pobalili a vyšli na cestu do Queensu, časti NYC, neďaleko letiska La Guardia (LGA), odkiaľ zajtra na obed letíme do Denveru, Colorada. 

O hodinku sme už boli na mieste, zľahka sa vybalili a najedli. Danko sa pripiekol v Niagarách a navyše chcel trošku robiť na svojej bakalárke a relaxovať, tak sme ho nechali doma. Daddy šiel zaviezť auto späť do Patersonu, NJ. Po ceste nás vysadil pri Central parku, kde sme ja Paťko a Mamina strávili niekoľko hodín. 

Je to obrovský obyčajný park s rozličnými sekciami, ktoré sú každná niečím špeciálnym zaujímavé, alebo sa o to aspoň pokúšajú. Reálne je to extra veľký sad Janka Kráľa, cez ktorý však chodia okrem iného aj autá. 

Chápem ale obsessiu NewYorčanov týmto parkom, nakoľko je to jediná aspoň trochu zelene pôsobiaca časť v tom obrovskom, betónovom prepchatom meste plnom špiny a smradu.

V central parku sa občas dalo dýchať, avšak prašné cesty pre autá prechádzajúce ním a závany moču, ktorý tam buď zanechávajú aj ľudia, alebo len ich psy, ktoré keďže nemajú kam inam ísť, na tomto mieste zvyšujú koncentrovanosť tak, aby to robilo viditeľný rozdiel.

Neviem čo je horšie, či predstava žiť v tomto meste úplne sama, alebo si sebecky zaobstarať psa… 

Musí to tu všade byť malé peklo pre psíčkarov, naozaj okrem tohto parku s nimi nemajú kam ísť von.?Celé dni ich držia zavreté v paneláku a večer po práci ich vypustia vypotrebovať sa na ulicu, odkiaľ aspoň to solídne občas odpracú. Raz za čas s nimi cez horúce betóny a cesty prejsť až po vychýrený park, mimo to ich nemôcť takmer nikam vziať sebou a ak aj, tak pes musí byť stále na vôdzke a v podstate pasívny. 

Bolo mi ľúto aj psov aj ich osamelých majiteľov. V NYC si naozaj najviac viem predstaviť max mačku.

Kým sme boli bez väčšiny mužov sme pozreli nejaké thrift shopy, ktorými by mal byť NYC slávny, ale popravde mňa nejak neohúril tento zážitok, nie sú tak rozličné od našich doma, o nič neprichádzate 😉 .

Daddy sa s nami mal stretnúť na južnej strane Central parku 3 hodiny od odchodu, (13:15 -> 16:15) ale mne bolo jasné, že to celé podkopol a nakoniec sme sa s ním stretli až po ôsmej večer na ubytovaní. 

Tu sme sa pokúsili dojesť posledné jedlo a pobaliť sa na zajtrajší let. Plánovali sme večerať cestoviny, ale keďže nemali šporák ani dosku na varenie, tak sme šli cestou suchej stravy s cereáliami. 

Toto ubytko bolo v krajšej suburban štvrti ako včerajše, ale zvnútra pôsobilo o dosť horšie. Páchlo ako bezdomovci a pleseň. Dlážka bola špinavá a spali sme pod dekami, ktoré síce neboli na prvý pohľad špinavé, ale ani nepôsobili tak, že by ich pravideľne niekto prával a wcko bolo veľmi slavé. Sprcha bola prirobená k wcku, čo vyzeralo tak, že cestou naň človek musel prejsť cez všetkú tú vodu. Asi pleseň, ktorá ostávala na spodku dverí a stien v tejto provizórnej kúpeľni bola pôvodcom časti oného nepríjemného zápachu. 

Na druhej strane, človek si relatívne rýchlo na tento puch zvykol, takže to bolo omnoho prijateľnejšie než ten cigaretový hotel vo Philladelphii. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *