18.7. Yellowstone, here I come!

Ráno sme sa zbalili, najedli s vyrazili takmer úplne načas, pár minút po ôsmej ráno, na našu celodennú cestu do Yellowstonu. 

Ako snacky v aute sme mali kúpené ošúpané vajíčka na tvrdo (to sa tak normálne predáva!) s cherry rajčinkami a beef jerky s vlašskými orieškami. Beef jerky je v podstate sušené hovädzie mäso, vačšinou bolo natreté omáčkou, takže má nejakú príchuť, naše bolo BBQ. Má to jemne želatinovú konzistenciu, trochu ako klobása a tvar akoby niekoľkocentimetrových útržkov. Bolo to celkom sladké a s horkejšími vlažslými orieškami to krásne ladilo. 

Na jednej strane si človek občas trieska hlavu o stenu, keď vidí, ako sa tu balia niektoré veci, na druhej uznávam, že keď sa presúvajú autami toľko, koľko to robia, nie vždy bude priestor si pripraviť rezníky na cestu. Ja by som určite nevarila a nešúpala vajíčka pred cestou ale dobre padli. Je to určite zdravšia alternatíva iným snackom. 

Most of our 10 hour drive to Yellowstone consisted of passing vast valleys like this one with occasional cattle, horses or pronghorn. These grasslands were mainly covered by sage and other shrubs with an occasional tree.

Táto cesta bola zatiaľ jednoznačne zo všetkých pre mňa najkrajšou. Už po necelej hodine sme sa ocitli v strede pustých plání, pokrytých suchomilnejšími typmi tráv a vegetácie s občasným stromom nizšieho vzrastu. Vyzeralo to ako kartička ovce zo Settlersov z Katanu, jednej z našich obľúbených rodinných stolných hier. 

Videli sme bizóny, kravy, kone, srny ale aj také ich kozo-antilopo-srny, pronghorny. 

Toľko miesta pre tie zvieratá, musia mať skvelý život. Také mäso by som rada jedla. 

Čoskoro na to sme sa zastavili v Altitude, reštaurácii, ktorá ponúkala mäso z týchto lokálnych chovov, takže moje želanie bolo vyslyšané! 🙂 

They had a hydroponic wall on the side of Altitude, the delicious restaurant we stopped to eat at.

Po výbornom jedle sme sa znova vybrali na cestu, ešte nás čakalo zo 6 hodín cesty. 

Približne v polke cesty začali pasienky byť trošilinku viac kopčekové, až postupne postupne sa hodinami stávali z nich kopce, pridávali sa stromy, kamenné formácie podobné aj tým včerajším, až sme sa ocitli poslednú hodinku v horách. 

Many of the rock formations were not unlike the Garden of Gods, and were incredible.

Väčšinu tohto času som trávila snahou potriediť trošku fotky a zachytiť prítomný moment pasienkov tak, ako som ho ja vnímala, foťákom z auta, čo mi veľmi nešlo, ale nejakú menšiu selekciu mám.

Na miesto sme sa dostali okolo 3/4 na 8. Naše ubytovanie bola v podstate chatka, ale veľmi dobre vybavená, kúpeľňa mala vaňu, wc, umývadlo a čisté uteráky pre všetkých. V malinkej kuchynskej časti obývačky bol kávovar a chladnička. 

Išli sme sa prejsť, pozrieť západ Slnka za majestátnymi horami Great Tetons (Teetans) a potom si dali skvelú večeru, porozprávali sa a šli spať, zajtra ráno skoro vstávame. 

The Sun setting behind the Great Tetons, which became a part of the Yellowstone national park, Wyoming.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *