21.7. Our Lady of Loretto, Family games & Daniel’s Nameday!

Ráno sme sa zobudili veľmi relaxačne a šli do kostola. Bola to zaujímavá moderná drevená budova s krásnou sochou Jozefa čítajúceho deťom knihu skombinovaná s veľkými kusmi kameňov, na ktorých sa hrali deti.

Everything on this picture is just right. A statue of st Joseph reading with children, with real children playing around the boulders…

Po ňom sme šli nakúpiť do „Sprouts“; dnes sme grilovali steaky cuketu a kukuricu. Vzali sme aj čučoriedky, jahody, piškóty na tiramisu a šalát. Bola to výborná hostina! 

Boli tu aj Crystal s Virginiou a doniesli aj ich šteniatka. Mix medzi zlatým retrievrom a pudlom. Ževraj nepĺznu a myslím, že to je good deal.

Crystal with the puppies, Nala and Georgia.

Pomaličky sme spratali a šli hrať Osadníkov z Katanu. Vlastnia tú hru ale hrali ju len raz a Steel odmietal. Teraz ho Virginia s Crystal donútili, ale Grega sme nepresvedčili aby sa pridal, tak mamina ostala bez dvojice. Vyhral pár Patrick a Gloria, ale Mama i Ja s Crystal sme im boli tesne v pätách! 

Keďže väčšinu času padali dosť agresívne krupy – Halestorm, pokračovalo sa hraním Taboo, moja nová obľúbená hra, ktorej cieľom je opísať slovo na papieriku bez využitia pár, vačšinou kľúčových, slov napísaných pod ním. Samozrejme sa nesmie používať iný jazyk, rýmujúce sa slová ani slovotvorný základ. 

Keď váš tím uhádne jedno, ťaháte ďaľšiu kartičku a kým nevyprší čas na presýpacích hodinkách tak sa snažíte opísať tých slov čo najviac. Virginia v tejto hre excelovala a zvládla nám opísať za jedno kolo až 7 slov čím držala rekord večera! 

Keď sme dohrali, dali sme si ešte jedno koliečko ovocia a tiramisu a šli sme spať. 🙂

https://www.allrecipes.com/recipe/21412/tiramisu-ii/


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *