24.7. Salt Lake City, UT -> Lake Tahoe, CA

Pobalili sme sa, išli hore na raňajky, ktoré nám pripravovali naši hostitelia. Ešte včera večer vyhrala kombinácia palaciniek a ovocia a boli vynikajúce! Dozvedeli sme sa, že dnes je Mormon’s Pioneer day, ich veľký sviatok a možno budú cestu plné. 

Keď sme už v novom časovom pásme okolo 6.tej začali prichádzať k Lake Tahoe a bolo vidieť po bokoch cesty reálne ihličnaté lesy, normálne mi začali tiecť slinky. Po toľkom čase medzi suchými pláňami v klimatizovanom aute mi to už veľmi chýbalo.

Sú tu samé drevené, väčšinou jednoposchodové domčeky, mnohé zdobené svetielkami. Najživšie to tu býva v zime, je to populárne lyžiarske miestečko.

Prvýkrát som naživo videla koyota tam, kde má žiť (raz som jedného možno stretla u nás v Dlháčskom lese)!

Po úspešnom zložení sa sme sa odviezli ešte kúsok naspäť k jazeru, kde sme sa poprechádzali medzi vôňou ihličia, legálnej marihuany a vody. Bolo tam však pomerne veľa komárov a navyše sme neboli najšťastnejšie zaparkovaní, tak sme sa po necelej pol hodinke vrátili na ministúrne milé ubytko. Cestou sme sa zastavili v obchode a dali si večeru. Viacerí si želali cereálie, Danko si vybral slaďunké mango ale ja som si dala šalát s mozzarellou. Nakrájala som doň aj nejaké rajčinky a mrkvičky čo nám ostali a využila aj Dankovu ponuku trochy manga.

Chlapci vyskúšali jacuzzi a ja som sa šla prejsť po okolí. Rástli tu rôzne ihličnany a borovice s obrovskými šiškami, neraz takými, ako ľudská hlava. Hviezdy boli nádherné, keďže ďaleko naokolo nič nie je a vonku bolo príjemne, pofukoval jemný vánok. 

Nešla som ani ďaleko, chvíľku si poležala pozerajúc na krásnu mliečnu dráhu ľutujúc, že som si predsa len nevybrala aspoň jednu z astronomických knižiek ponúkaných v Yellowstone a potom sa vrátila. 

Toto ubytovanie konzistovalo z 1 miestnosti, kde bola jedna manželská poschodová posteľ z ikey, rozkladací stolík, pár skladacích stoličiek, nejaké poličky, 2 šuflíky plné spoločenských hier a fakového krbu na dlhé zimné večery. Mali chladničku, mikrovlnku a základné príbory, misky, poháre. 

Druhá miestnosť bola pekne zariadená kúpeľna, v ktorej bolo jediné umývadlo, wc i sprcha. 

Poprestriedali sme sa s umývaním riadov, zubov a sprchovaním, pomodlili a šli spať. Už sme naozaj rozbití po tomto cestovaní. Žiaden pohyb našej rodine nerobí dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *