25.7. Lake Tahoe, getting closer to Silicon Valley

Dnes sme vstávali neskôr, medzi 9. A 10. Naraňajkovali sme sa, zbalili a vyšli na výlet okolo jazera. Tam sme najprv pri informáciách zastali a keď sme tam už boli, spravili sme ich mini náučný okruh. Bolo to o dosť krajšie, než sme čakali. Voda v potôčikoch bola číra a príroda bola krásna a voňavá.

That’s the stuff! They had an underground room with large windows to see the fish in the clear stream. Much better than aquariums where there’s human interference. Right now, all we did was be in the way a little!
We didn’t have high expectations from the mini educational trail around the visiting center, but it turned out being one of the highlights of the day. The beautiful clear waters were perfect exactly for this.

Následne sme sa vrátili do auta a vyšli až k Bayview trailhead, od ktorej viedla väčšina turistických cestičiek. Mali sme iba pár hodín, tak sme sa rozhodovali medzi tými kratšími a to Cascade Falls, Granite Lake a Eagle Falls.

If you look closely, you may spot a family bathing in front of the big rock in the far back.

Vybrali sme si cestu Rubikon, ktorá viedla k Eagle falls a až k Vikingsdome. 

Cesta bola pekná, ale extrémne prašná. Jazero Tahoe je pôvodom ľadovcové jazero a v tejto výške, kde rástli prevažne ihličnany pôsobilo podobne našim plesám. 

Voda bola krásne číra a nie príliš studená, mnohí ľudia sa v nej kúpali 🙂 

The clear warm water of Lake Tahoe just asking for summer sports.
We met a mama duck with ducklings!!

Cestou sme videli viac chipmunkov, niektorých akoby iný poddruh, boli menší a mali špicatejšie nosy. Aj veveričiky tu boli iné. Nemali huňaté chvosty, tak ako tie mestské. 

This is your average chipmunk. Maybe of a rustier color than usual but that isn’t too visible on the photo.
This animal is also considered a chipmunk, however it is considerably smaller, faster, has a pointier nose, higher number of stripes and some along its face too.

Parkovisko čo doubleovalo ako campsite bolo neuveriteľné. Porozhadzované medzi stromami na kopcoch rôznych výšok boli stany, hamaky a príslušenstvo. Zároveň všade porozhadzované boli stoly a lavice na jedlo, kovové kotle a pumpy na vodu. Reálne tam bolo minimum áut a celé miesto bolo okolo 12., kedy sme tam prišli vyľudnené a tiché. Takto si predstavujem poriadne camping sity! 

Okolo 4. Sme skončili s vychádzkami, vybrali veci z auta na piknik a dali si obed. Ešte nám ostal šalát z mojej včerajšej večere a nejaké klobásky, mozarella a tak. Vybrali sme sa na dlhú cestu do Sonory. Navigácia nás ale poslala cez úzke kľukaté cestičky strmo idúce cez horu, lebo limit na nich bol 55míľ/hod. Išli sme však väčšinou necelou dvadsiatkou, lebo okrem toho, aké nebezpečné boli, tak sme cez ne šli cez búrku. 

Naveľa, naveľa sme sa odtiaľ vymotali, a síce to bolo nebezpečné a pomalé, bolo to veľmi krásne. 

Zhruba o 9. Sme sa dostali na ubytovanie v Sonore, dali si mikrovlnkové kura, zmrzlinu a finálne dojedli šalát. 🙂

Dostali sme 3 izby; obývačku s chladničkou, mikrovlnkou, rýchlovarnou kanvicou, pohármi a dve spálne + kúpeľnu s umývadlom a wckom. Každý dostal vlastnú posteľ, v resp rodičia manželskú, ale to sa počíta 🙂 boli sme v podkroví rodinky s malými deťmi a psíkom, ktorých sme občas počuli cupitať nad nami. Viedlo k nim schodisko, ktorého vrch nebol oddelený dverami ale závesom, tak ma to celý čas lákalo sa ísť na nich pozrieť, ale odolala som ?? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *