27.7. Picknick with the Youngs, finally meeting Mark, Gwen, Watson and Kirby

Dnes sme nemali budíky ale ráno šli na 11:30 na piknik s našimi kamarátmi Youngovcami, rodinou, ktorá nám vzorne každý rok posiela vianočnú pohľadnicu aj s ich deťmi a psíkmi. Dnes ich konečne stretneme naživo.

AirBnB, v ktorom ostávame vo Freemonte síce má pre nás všetkých postele, nemali však poháre ani misky, čo bola veselá ranná konverzácia s ďaľšou rodinou, ktorá tu bola ubytová. Dvaja rodičia s troma deťmi: 7,9,16 cestovali po svete celý rok, homeschoolované za pochodu. Teraz v septembri budú nastupovať opäť do práce a škôl. Precestovali veľkú časť Ázie, Austrálie i Ameriky. Ako francúzska rodina pracujúca neďakeko Švajčiarska sa dorozumeli Francúzsky, Taliansky, Nemecky, Anglicky a Španielsky. 

Každý mal len príručnú batožinu a celé ich to stálo približe 19’000€, čo bolo omnoho nižšie, než som čakala, keď som sa ich pýtala túto otázku. Brali si na to rok voľna z práce a neľutujú to. Bolo to veľmi zaujímavé a inšpiratívne stretnutie. Takéto veci sú možné aj reálne. Stačí len trochu odhodlania, šetrenia a odvahy.

Keď sme prišli na piknikové miesto zistili sme, že grilovanie si trebalo rezervovať vopred, tak sme si objednali pizzu a šli k nim na koláčik. Tam sme si spolu zahrali kartové hry I doubt it a Spades trump. Večer sme šli predĺžiť našu Us sim-kartu na telefón a nakúpili sme si cestoviny s krevetami v zľave na večeru. Dnešná večera aj so šalátom nás piatich stála približne 20$,zatiaľ čo v reštaurácii jedna porcia podobnej možnosti stála 28… takto sa šetrí a je zdravo zároveň 🙂 

Unavení a napapaní sme si vylúštili ešte pár osobnostných testov a pobrali sa spať. Danko je mediátor, Patrick je virtuoso a mama je advokátka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *