29.7. A warm breeze of homeland

Dnes bolo naše posledné ráno v ubytovaní vo Freemonte, zbalili sme sa a šli stretnúť maminu a Magdinu kamarátku Mimu, ktorá aj s manželom žije už vyše 20 rokov v USA. Sú to slovenská rodina, doma rozprávajú po Slovensky ale v škole aj v práci po anglicky. Majú 4 dcéry, syna, 4 mačky a jedného potkana, čiže veľká veselá rodina. 

Didn’t manage to get a picture of everybody, so I’m just going to share the one I fould cutest. ^^
We took a walk near a riverbank and on our way back I couldn’t but be excited about a live green beautiful willow someone had in their garden!

Pozvali nás na výbornú Čínu v neďalekom Rickshaw corner, ktorú sme spolu všetci zjedli u nich. Okrem toho sme mali možnosť ochutnať brownie, zmrzlinu, domácu citronádu a černice zo záhrady! 

Ešte stále ma udivuje to, že všetkým len tak na záhrade rastú citrónovníky! 

Strašne dobre padlo zažiť trochu familiárnej slovenskej nátury dnes, zahrať si dobble, porozprávať sa a spoznať nových kamarátov!

Keďže sme večer ešte museli cestovať až do Newberry Springs, CA a pred tým chceli pozrieť Stanford, tak sme sa museli ale rozlúčiť už okolo druhej. 

Stanford bol celkom pekný, ale po Princetone som čakala viac keďže to je údajne 3. Najlepšia vysoká škola na svete. 

I took a bunch of pictures of palms here, hoping to learn how to identify them properly. This one fit my mental imsge of what one might call a palm tree the most.

Prístupová ulica bola však naozaj pekná, lemovaná z oboch strán palmami. Ako to už v Amerike býva zvykom, dostala výstižné a jednoduché pomenovanie: Palm drive.

We agreed that it was a heresy to walk on that beautiful soft lawn with shoes on, so we took em off and savoured the few more moments of our connection to earth before the drive. Ps: in the back of this picture is palm drive 😉

Po prechádzke v okolí sme opäť nasadli do auta, z ktorého daddy poukazoval na miesta, kam chodili jesť, piť, behať,… Išli sme pozrieť aj Palo Alto, kde dlhšiu dobu mal kúpený dom a žil tam. 

To bola posledná zastávka pred začiatkom dlhej cesty smerom na Barstow. 

Terén, ako na väčšine miestach západného pobrežia, bol vysušený a vyprahnutý okrem miest, kde ho umelo polievali. 

Jedno špecifické strašne smrdelo a zhruba 20 minút to bolo v aute so zatvorenými oknami cítiť ako v ovracanom kontajneri. Padli rôzne teórie dôvodu a pôvodu tohto pachu, ale keďže nás v tú dobu lemovali sady neidentifikovaných stromov s podlhovastými špicatými listami, tak sme usúdili, že to bude nejaké toxicky páchnuce hnojivo. 

Ďaľším zaujímavým bodom bola piesočná búrka, ktorá sa zdvihla a drasticky tak znížila viditeľnosť na ceste. Som rada, že šoféroval daddy. 

Zhruba o 00:45 ráno sme dorazili na miesto. Zvítali sa so psami, Margaret, Chrisom, vybalili sa a šli približne o 3. Spať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *