2.8. Travel and camp

Vstali sme okolo ôsmej. Dievčatá povedali, že sa cítia lepšie a ready ísť na výlet, tak sme sa v kľude pobalili, naraňajkovali a vyšli. Toto trvalo 3 hodiny. Väčšinou nám balenie trvá niekde medzi jednou a dvomi, väčšinou tak 1,5. 

Vyrazili sme aj s Margaret na cestu avšak zvieracích kamarátov sme nechali doma. 

Originálne sme mysleli, že po príchode ešte stihneme párhodinový hike, ale cesta trvala omnoho dlhšie, než sme čakali. Cestou sme sa okrem iného zastavili na pár zastávkach Route 66, historickej diaľnice prechádzajúcej krížom celou Amerikou cez väčšinu štátov, z Chicaga, IL až sem na Západné pobrežie, kde končí v Santa Monice, CA. 

Daddy si dal rootbeer floatie, čo je esenciálne root beer so zmrzlinou. Ževraj to zvykli pijávať s našou babkou Jomou. Aj Margaret sa na to instatne chytila. Kedysi ich mal veľmi rád a na Slovensku mu chýbali, ale teraz sú mu prisladké.

Do Grand Canyonu sme prišli celkom neskoro, ale pošťastilo sa nám a mali voľné miesto v Mather campe, camp, o ktorý sme pozične mali najväčší záujem. Noc tu v campoch stojí väčšinou 18$ ale my sme dostali seniorskú zľavu a bolo to len 9$! Pre takýto počet ľudí by aj lacné air BnB stálo minimálne 150 ale skôr 200-250$.

Išli sme vanom od Rona a keďže sme mali kopec miesta, zobrali sme si aj deky, vankúše a nafukovacie matrace. Stanovanie je naozaj super a týmto spôsobom aj extra pohodlné 🙂

Keď sme rozbalili stan na našom miestečku, začínalo už zapadať Slnko. Hike sme vzdali ale presunuli sa na Rim, kde sme si pozreli jeho západ. Následne sme skočili do obchodu kúpiť mlieko k cereáliám, pivo a upečené kurča s bagetou, ktoré, keďže chvíľu popŕchalo, sme večerali pred obchodom pod slnečníkom. 

Po výdatnej večeri sme zas pobalili jedlo, nahodili ho do vanu a šli na náš campground.

Je to ironické, ale hviezdy tu v Grand Canyone sú o dosť slabšie vidno než na púšti. Je tu aj viac ľudí, čo svietia, trocha hmly, ale som si istá že aj o dosť viac svetla z okolia. Včerajšiu noc som videla okolo 30 padajúcich hviezd, dnes len zopár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *