4.8. Hoover Dam, AR, NV; on our way from Grand Canyon to Newberry Springs

Dnes ráno sme vstávali okolo siedmej, zbalili iba časť jedla z raňajok a šli do kostola El Cristo Re v Grand Canyone. Bol to maličký útulný kostolík s hlavnou stenou pomaľovanou nádhernou panorámou Grand Canyonu, spolu s oblakmi, búrkou a kondorom. 

Boli sme tam možno 25ti spolu s nami ôsmimi. Kňaz povedal, že nemá stálych ľudí, ktorí by mu asistovali a tak poprosil, či by niekto neviedol spev, žiadal len 4 piesne. Mladík spoza nás sa nakoniec hanblivo prihlásil a odviedol výbornú prácu! Mal čistý hlboký hlas. Všetci mu po omši poďakovali.

Po omši sme sa vrátili na campsite, pobalili sa a vyrazili. 

Naši sa zastavili ešte posledný krát si vychutnať výhľad a potom sa šlo. 

Zamierili sme na Hoover dam. Najprv sme prišli na Hoover Dam Bypass, nádherný most tesne veďľa samotnej priehrady, avšak povedali sme si, že aj napriek šialenému horku skúsime ísť ešte bližšie priamo naň. 

Je to fascinujúca monumentálna stavba a naozaj to stálo za to. 

Vonku bolo na nevydržanie ale ženské wcka boli klimatizované, tak sme sa tam na chvíľu ochladili 😀 

Keď sme sa dopozerali, nasadli sme späť do klimatizovaného vanu a zamierili domov do Newberry Springs. 

Cestou sme kúpili mlieko, zmrzku a pivo v lokálnej predraženej večierke. Človek by čakal, že stred púšte bude lacnejší než vrch národného parku 🙂 ale opak bol pravdou.

Večer sme sa v pokoji vybalili, zjedli nedojedené zemiaky zo včerajšieho steakhousu spolu so slaninkou, konečne dostali zaslúžené sprchy a šli spať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *