11.8. Huntington beach and mass in the Christ Cathedral

Ráno sme vstávali o 7. Nech stihneme raňajky, zbaliť všetko a byť načas na omši o 8:30, čo sa nám aj podarilo. Ja som sa mohla k mojej radosti osprchovať, čo som tiež využila pred oblečením sa do nedeľnejšieho. 

Do kostola sme šli spolu aj s Debbie a Margaret a plánovali sme tam stretnúť aj Mitcha Sarah? a Louisu. Daddy vybral neďalekú Crist Cathedral, bývalú Crystal Cathedral, ktorú dal postaviť v r 77 televangelista Robert Schuller a bola dostavaná v r 1980. Navrhol ju Americký postmoderný architekt Philip Johnson.

Dominatnou tejto zaujímavej sklenenej budovy je však majestátny Hazel Wright orgán, ktorý je jedným z najväčších hudobných nástrojov na svete. (Ako dvojmiliónový dar od Hazela Wrighta bol skonštruovaný talianskými bratmi Ruffati-ovcami.)

Ževraj je do 15.5.2020 v oprave, ale i tak na nejakej z jeho častí hrali.

Po omši sme sa šli naobedovať. 

Mali sme chuť na pizzu a talianske jedlo, tak sme sa pokúšali vybrať niečo krajšie z googlu. Jedno z najlepšie recenzovaných miest, ktoré nebolo priďaleko bolo Tutto Fresco, tak sme sa tam vybrali. 

Bohužiaľ sme to nie úplne odhadli a jedlo bolo priemerné. Na druhej strane sme mali príjemnú spoločnosť a Louisu sme si ukradli aj na poobednú pláž. Margaret s Debbie ju zmestili do auta a drobnej Louise padli moje zaväzovacie plavky ako uliate! 

Na pláž sme prišli okolo tretej, celkom fúkalo, ale bolo teplo. Bol to však dostatočný dôvod, aby som si po pár hodinách konverzácie ja unavená radšej pospala trochu, než sa vrhala do vody. Navyše sme tu nemali súkromnú sprchu a nechcelo sa mi ísť spať poloslaná a polopiesková dnes v našom Campspote.

Zobudili ma naši na to, že pri pláži rodinka delfínov plávala, čo bol zážitok aj pre Daddyho, ktorý tu pri tom celé roky býval! Bolo to skvelé. 🙂 

Okolo 7. Už začnalo byť celko chladno. Danka zobrala Margaret, ktorej už začal školský rok učiteľky do Newberry Springs a po ceste zaviezla domov aj Debbie.

My sme vrátili mladú slečnu domov aj s požičanými plážovými boardami a slnečníkom a šli sa pozrieť na to, kde Daddy od svojich 13 býval u svojich starých rodičov z otcovej strany. Ukázal nám aj miesto ich donut shopu (ten však bol zavretý lebo už bolo pol 9.), kde roznášal noviny, kde brigádoval, kde čo ako bolo inák a rozprával nám, ako tu žil. 

Stavili sme sa v Del Taco na večeru a unáhlene šli do nášho dnešného camping miesta v Crystal Cove, kde majú garantovane otvorenú bránu len do 10. večer. 

10:05 sme tam boli, ale bez problémov všetko stihli, rozložili stan a šli spať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *