!! 12.8. The LA couisine day: San Pedro fish market, Donuts and In ‚N Out burgers

Zobudili sme sa okolo ôsmej, ja som sa osprchovala, naraňajkovali sme sa a pobalili. Už nám to ide naozaj rýchlo. Keďže bolo zatiahnuté a fúkalo, nelákala nás priveľmi pláž a pozerali sme, čo iné sa oplatí vidieť alebo spraviť v LA s limitovaným časom. Vybrali sme sa ísť pozrieť

Battleship a Queen Mary na LA battlefronte. Po ceste sme mali príležitosť vidieť obrovitánsky prístav LA, ktorý je hlavným ekonomickým prínosom pre toto mesto. 

Na obed sme si chceli skúsiť dať nejaké morské potvory a tak sme šli popri nábreží cez reštaurácie, až sme vybrali San Pedro. Polka vyzerala ako obyčajná reštaurácia a polka ako seafood market. 

Jeden z viacerých SBSkarov, ktorí tam boli a pomáhali organizovať rady ľudí medzi stolmi nám vysvetlil, že časť s čerstvými rybami je spojená s reštauráciou a ak si tam kúpime mäso, zadarmo nám to vedľa pripravia. Po tomto nám bolo jasné, že tu na obed ostávame. 

Objednali sme si kombináciu veľkého množstva kreviet, 2 homárích chvostov, pár chobotničiek, chobotničích chápadiel a surových ústríc. Doniesli surové mäso k okienku aj s papierikom o objednávke (platili sme za zeleninu už tam) 

Posledné noci stále neskôr a neskôr zapadal mesiac, hlavne v Yosemitoch to začalo byť dosť výrazné a vďaka jeho svetlu, ktoré o 2. Ešte stále v plnej pare žiarilo, aj napriek tomu, že dnes mali byť počtom najväčšie perseidy, som ich videla podstatne menej ako pred tým…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *